Rektorův pohár opět dobyt

Pot. Slzy. A krev. Nebo spíš kosa, banán a čaj? Pojďte se podívat, jak vypadalo včerejší běžecké klání.

Další ročník je za námi! Tradiční Běh o pohár rektora odložil šat 54. ročníku a pomalu se chystá na příští polokulaté narozeniny. Vše se odehrávalo na tradičním místě, asi 300 m od KTV, odkud jako první vyrazila na trať kategorie žen a veteránek. Trať byla natočená na tradičním okruhu.Beh_rektora-mapa_zavodu_2015-page-001-350x495Bohužel se slunečné ale chladné počasí odrazilo na počtu účastnic, kterých bylo o 18 méně než v loňském roce. Ovšem vítězka Jana Lábusová, za ČZU, ovládla kategorii žen a trať 3 500 m zaběhla v krásném čase 14:22, čímž se od loňského roku zlepšila o neuvěřitelné 3 minuty a 12 sekund. Na druhém místě se „o prsa“ umístila Laděna Hrstková za tým ACOM. Třetí místo obsadila Marcela Nývltová – VSK MEDIK.

Ráda bych vyzdvihla, že od 5. do 19. místa se všechny ženy hrdě hlásily k „týmu“ ČZU.

V kategorii Ženy – veteránky vyhrála loňská bronzová Karla Mališová – USK Praha, 2. místo patřilo Blance Gololobovové – AVC Praha a bronz si odvezla Jana Seemanová – K2.

Pánská kategorie svého šampiona po roce nezměnila, a tak s časem 22:12 jako vítěz odešel Petr Pechek Kerteam. Druhé místo si také ponechal student ČZU Josef Havlíček se ztrátou 14 sekund. Třetí opět o 14 sekund za Havlíčkem skončil Zdeněk Zeman.

I v kategorii Mužů – veteránů své prvenství obhájil Michal Kovář – Sokol Unhošť. Stříbro si vydobyl Tomáš Rychecký – HH Smíchov. Třetí flek byl vybojován Robertem Žižkou – OS Prameny zdraví.

Závod v číslech:
Ženy – 13 účastnic
Ženy – veteránky – 6 účastnic
Muži – 53 závodníků
Muži – veteráni – 22 závodníků

Ráda bych poděkovala všem organizátorům za skvělou přípravu a výborné občerstvení, které v mrazivém dni po sportovním výkonu jistě přišlo vhod.

Zároveň opět musím vyjádřit smutek nad malým počtem účastníků z řad studentů. Doufejme, že se to příští rok, na 55. ročníku, přece jen trochu zlepší.

 

Kompletní výsledky najdete zde.
Autor: Tereza Daňková, iZUN.eu Univerzitní noviny ČZU

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna