ilustrační foto

PRAHA 6 ZAJISTÍ PRO SVÉ OBČANY NOVÁ PARKOVACÍ MÍSTA

Vedení radnice odsouhlasilo záměr využít část podzemních garáží na Prašném mostě pro potřeby místních občanů. Půjde konkrétně o 101 parkovacích míst pro automobily, 11 pro motocykly a 4 pro invalidní stání.

Rada městské části Praha 6 na svém jednání vyjádřila jednoznačný záměr využít část podzemních garáží nacházejících se na Prašném mostě pro potřeby rezidentů Prahy 6. Konkrétně půjde o celé druhé z celkového počtu tří podzemních podlaží. Tamní kapacita čítá 101 parkovacích míst pro automobily, 11 míst pro motocykly a 4 vyhrazená místa pro invalidní stání.

Snažíme se vyjít vstříc oprávněným požadavkům místních obyvatel, kteří se v souvislosti s možnostmi parkování mnohdy cítí jako cizinci ve své vlastní čtvrti,“ uvedl zástupce starosty Martin Polách, zodpovědný za oblast dopravy.

Vedení radnice dále podporuje využití prvního podzemního podlaží pro veřejné parkování a třetího pro účely Správy Pražského hradu. Konkrétní cenová politika bude v daném místě specifikována až po další domluvě s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy.

Doprava v klidu nechává ve skutečnosti málokoho v klidu. Věřím, že i s ohledem na plánované uvedení v život zón placeného stání přispěje zajištění nových parkovacích míst k dlouhodobému zlepšení situace v Praze 6,“ uzavřel starosta Ondřej Kolář.

 

Martin Churavý, cand.soc.
Úřad městské části Praha 6

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna