foto: divadelni-noviny.cz

Praha 6 odhalí pamětní desku Evě Olmerové

Městská část odhalí na svém území pamětní desku zpěvačce Evě Olmerové. Akce se uskuteční v pondělí 21. března od 17 hodin v Eliášově ulici.

Představitelé radnice městské části Praha 6 slavnostně odhalí pamětní desku populární zpěvačce a šansoniérce Evě Olmerové. Slavnostní akt se uskuteční v pondělí 21. března od 17 hodin v Eliášově ulici 922/21. „Pamětní deska bude umístěna v přízemí na fasádě objektu přímo vedle okna bytu, ve kterém Eva Olmerová žila a strávila poslední léta svého života,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Olmerová portrét

V průběhu akce vystoupí s hudební vzpomínkou Zuzana Dovalová, která byla za ztvárnění Evy Olmerové v muzikálu „Nezemřela jsem“ nominována na Cenu Thálie za rok 2013.

„Vítězný návrh připomíná LP desku, klíčový hudební nosič éry Evy Olmerové. Ze soustředných kruhů vystupuje zpěvaččina podobizna, nápisy stylem připomínajícím dobovou typografii užívanou na obalech hudebních nosičů,“ přiblížil podobu pamětní desky iniciátor projektu – zástupce starosty Jan Lacina. Deska o rozměru 850 x 690 x 20 mm byla vyrobena z nerez oceli metodou CNC frézování přímo do kovového plátu. Její výroba a osazení stála celkem 160 000 Kč.

Na zpracování návrhu pamětní desky vypsala Praha 6 v říjnu letošního roku výtvarnou soutěž. K podání návrhu bylo celkem vyzváno 8 výtvarníků, jejichž výběr zaručil široké spektrum uměleckého výrazu i použitých technologií výroby. Jako vítězný byl nakonec vybrán návrh brněnského umělce Dušana Váni.

 

Martin Churavý, cand.soc.
Úřad městské části Praha 6

 

Jana Koubková odhalila desku kamarádce Evě Olmerové!

První jarní den 21.3.2016 došlo k odhalení pamětní desky Evy Olmerové na domě, kde naposledy bydlela, v Dejvicích Eliášova 21. Pamětní desku z nerez oceli vytvořil brněnský umělec Dušan Váňa a projekt realizovala Praha 6.

OlmerovaKoubkova deska  Koubkova Olmerova 3  Olmerova koubkova 2

Jana Koubková a místostarosta Prahy 6 Jan Lacina.

Jen škoda, že se o tom příznivci, muzikanti a fandové jaksi nedověděli. Jana Koubková byla dva dny předtím pozvána, a tak velmi ráda na Evu zavzpomínala i zazpívala, a desku s místostarostou Prahy 6 odhalila. Deska dle jejího mínění se fakt povedla, jen možná škoda, že tam není uveden věk 21. 1. 1934 – 10. 8. 1993.

Zdroj: http://www.divokevino.cz/8416/archiv_aktualit.php#824

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna