Nejoblíbenější destinací z Letiště Praha se v prvních třech měsících roku stala Paříž

Výkony za první čtvrtletí roku 2017 na Letišti Václava Havla Praha potvrzují trend růstu zájmu o leteckou dopravu a o Prahu jako o cílovou destinaci.

 

Za první tři měsíce odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 2 718 889 cestujících, zatímco za stejné období roku 2016 to bylo téměř o 430 tisíc méně. To představuje meziroční nárůst bezmála o 19 %. Přispěly k tomu nové linky, které v roce 2016 ještě obsluhovány nebyly, ale i navyšování kapacit u oblíbených destinací a vyšší obsazenost letadel. Ta se v průměru pohybuje okolo 78 %, což je nad očekávání dobrý výsledek. Podle aktuálních čísel očekáváme, že by celkový nárůst počtu cestujících za rok 2017 měl přesáhnout 8 %,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

Meziroční nárůst zaznamenala také oblast cargo dopravy, kde se objem přepraveného nákladu zvýšil o téměř 19 % na bezmála 18 tisíc tun. Růst ovlivnily zejména dálkové linky, které jsou nákladem doplňovány.

 

Nejnavštěvovanější zemí podle počtu cestujících byla Velká Británie, kam směřoval přibližně každý sedmý cestující. Největší nárůst zájmu ovšem zaznamenala Itálie (meziroční nárůst 40 %) a Rusko (meziroční nárůst 36 %).

 

Nejoblíbenější destinací se v prvních třech měsících roku stala Paříž, která tak předběhla Moskvu. Největší nárůst počtu cestujících zase zaznamenala Dubaj, kam směřovalo o 32 % cestujících více než za první čtvrtletí loňského roku.

 

Marika Janoušková,

manažerka externí komunikace, tisková mluvčí Letiště Praha, a. s.

Foto: Letiště Praha

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna