Zapojte se do potravinové sbírky „Šestka jídlem neplýtvá!“

Městská část Praha 6 ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha z České Federace potravinových bank společně zahajují další akci „Šestka jídlem neplýtvá“. Až do pátku 30. listopadu bude možné do budovy úřadu Prahy 6 a třech informačních kanceláří přinášet různé potraviny pro pražskou potravinovou banku.

 

„S Pražskou potravinovou bankou jsme v minulosti již úspěšně spolupracovali a nevidím důvod, proč tuto prospěšnou akci znovu nepodpořit. Potravinová sbírka je zároveň určitou formou zamyšlení nad tím, zda s potravinami a dalšími statky nelze nakládat hospodárněji. Každoročně se tím totiž ukáže, kolik desítek nebo dokonce stovek tun stále využitelných potravin končí denně na skládkách a možná se zase o něco víc lidí nad plýtváním zamyslí. A samozřejmě tím všichni pomůžeme dobré věci,“ dodává Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

 

DAROVAT LZE konzervy všeho druhu (paštiky, rybí konzervy, masové a zeleninové konzervy, hotová jídla apod.), polévky všeho druhu (sáčkové, čínské, do hrnečku apod.), cukr, mouku, krupičku, luštěniny, těstoviny, rýži, olej, kečup, hořčici, džemy, marmelády, medy, kompoty, čaje, sirupy, piškoty, sušenky, oplatky, cereálie, dětské výživy, cukrovinky pro děti (čokolády, bonbony), trvanlivé uzeniny a nápoje v obalech tetrapak (mléko, džusy apod.)

 

Přinést lze i drogistické zboží – prací prášky, sprchová mýdla, saponát na mytí nádobí, čisticí prostředky (sanita, WC apod.), šampony, prostředky k ústní hygieně (zubní pasta, kartáček na zuby, zubní nit apod.), dětské pleny, toaletní papír a papírové kapesníky.

 

Vybrané výrobky poputují do potravinové banky a dále pak do zařízení pro děti bez rodičů, pro osoby v krizi, pro mládež s hendikepem nebo pro osoby bez domova a další skupiny obyvatel ohrožené sociálním vyloučením,“ uvedla radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Hanušová (TOP 09).

 

 

Stanoviště, kam můžete přinášet potraviny až do 30. 11., vždy od pondělí do čtvrtka od 8.00 do 16.00 hodin:

 

Hlavní budova Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, Praha 6, tel. 220 189 555

Informační kancelář DELTA, Vlastina 888/34, Praha 6, tel. 233 312 225

Informační kancelář BĚLOHORSKÁ, Bělohorská 1655/110, Praha 6, tel. 233 352 610

Informační kancelář PETŘINY, Nad Alejí 1876/2, Praha 6, tel. 235 094 034

 

Všechna sběrná místa budou na hlavních recepcích označena logy Prahy 6 a Potravinové banky Praha.

 

 

David Polák,. referent komunikace, Úřad městské části Praha 6

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna