Jak zlikvidovat vánoční stromeček

Někdo už má stromeček dávno zlikvidovaný, někdo se z něj těší tak dlouho, jak stromek vydrží. Ve většině domácností se ale vánoční výzdoba likviduje kolem svátku Tří králů. A pokud máte co do činění se stromkem živým, víte moc dobře, že jehličky budete nacházet zabodané v koberci klidně ještě i o prázdninách. Jak na to, aby jich bylo co nejméně?

V první řadě zvolte místo, kde bude likvidace stromku probíhat. Ne každý si může dovolit ho vyndat na balkon nebo terasu a všechen odpad pak jednoduše zlikvidovat tam. Můžete alespoň využít místnost, kde nemáte na zemi koberec.

 

NEŽ STROMEK ODSTROJÍTE

Než začnete se stromečkem manipulovat, rozložte pod něj igelit. Počet zatoulaných jehliček se tak výrazně zmenší. Pokud ho budete přetahovat jinam, zabalte ho do igelitu nebo starého prostěradla. Větve tak nebudou narážet do nábytku nebo do futer dveří.

Pak pochopitelně následuje odstranění žárovek a ozdob. Měli byste sundat skutečně vše, a to i kovové háčky, které na větvích často zbývají po čokoládových bonbonech. V některých městech nebo vesnicích se totiž stromky štěpkují a využijí do kompostu. Kvůli zapomenutým háčkům se také nedoporučuje nosit stromky do lesa, kde by mohly sloužit jako potrava pro divokou zvěř.
KAM VYHODIT VÁNOČNÍ STROMEČEK

Pokud nemáte kamna nebo krb a stromeček nebudete pálit, měl by skončit u kontejneru. Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, lze stromky volně odložit vedle nich. Pokud máte popelnice v domech, dejte stromek blízko k místu, kde většinou staví popelářské auto.

Pokud jste se rozhodli letos vyhodit umělý stromek s tím, že se vrátíte k živým nebo si pořídíte nový, pak si počkejte na kontejner nebo zamiřte rovnou do sběrného dvora. Umělé stromky nepatří ani do plastů, ani do směsného odpadu a neměli byste je nechávat ani vedle kontejnerů.

 

Zdroj: blesk.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna