Mobilní aplikace „DPP info“ se mění v “PID info“ a přináší nová vylepšení

Po dvou měsících veřejného testování přechází po úpravách a dolaďování nová mobilní aplikace „PID info“ do ostrého provozu a zároveň postupně nahrazuje stávající aplikaci Dopravního podniku hl. m. Prahy.

 

Oproti ní přináší uživatelům mnoho novinek, z nichž těmi nejdůležitějším jsou upozornění na aktuální výluky a mimořádnosti a také rozšíření o kompletní informace o celé síti Pražské integrované dopravy včetně železnice a regionálních autobusů ve Středočeském kraji.

 

„Pražané nyní dostávají vyladěnou mobilní aplikaci rozšířenou i o vlaky a příměstské autobusy s tolik potřebnými aktuálními informacemi o případných mimořádnostech či výlukách. Jsem rád, že se nám podařilo sladit všechny informace do jedné aplikace, se kterou se už naši cestující ve stále rozsáhlejším dopravním systému neztratí,“ uvádí náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

 

„Největším přínosem nové aplikace je propojení informací o jízdních řádech s aktuálními výlukami či mimořádnostmi. Uživatel aplikace získá všechny aktuální informace na jednom místě. U vlaků a části autobusů ukazuje aplikace navíc i aktuální polohu vůči jízdnímu řádu,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

 

„Od poloviny tohoto roku spustíme zcela nový a moderní systém v oblasti placení v dopravě. Platby v pražské MHD a ve Středočeském kraji budou moci cestující provádět přes mobilní aplikaci. Navíc si lidé budou moci nahrát jízdné nejen na zelenou kartu Lítačka, ale také na běžnou platební kartu používanou v České republice či například na IN kartu Českých drah. Vytvoříme také uživatelsky přívětivý e-shop, který podpoří nákup kupónů online. Úzce spolupracujeme s ROPID, proto do projektu virtuální Lítačky zahrneme také aplikaci PID info. Tímto krokem Praha získá moderní systém dopravního odbavování, budeme mít funkční prostředí, které se bude maximálně soustředit na pohodlí cestujících,“ doplňuje generální ředitel společnosti Operátor ICT Michal Fišer.

 

„Městská hromadná doprava v Praze slouží nejen místním, mnozí naši cestující dojíždí ze Středočeského kraje. Jsme proto velice rádi, že také oni díky vylepšené mobilní aplikaci budou moci dostávat aktuální informace o svých spojích. Doprava po Praze a jejím blízkém okolí se tak stává opět efektivnější a pohodlnější,“ říká Ladislav Urbánek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.

 

 

NOVINKY OPROTI STÁVAJÍCÍ APLIKACI DPP INFO:

 

  • Upozornění na výluky a mimořádnosti ve vyhledaném spojení
  • Zobrazení trasy na mapě
  • Mapa zastávek a prodejních míst jízdenek
  • Propojení s příměstskou dopravou a železnicí (linky S)
  • Informace o aktuálním zpoždění (kde dopravce umožňuje)
  • Aplikace „PID info“ je dostupná na obou nejpoužívanějších platformách (Android + iOS). Uživatelům stávající aplikace „DPP info“ se tato automaticky aktualizuje na novou pod názvem „PID info“. Uživatelé testovací verze „PID info“ budou automaticky vyzváni, aby si stáhli již finální verzi „PID info“.
  • Dalšími novinkami je přehledná mapa zastávek až do podrobnosti jednotlivých nástupišť, v mapě lze najít také všechna prodejní místa s aktuální otevírací dobou i záchytná parkoviště s jejich aktuální obsazeností. Nechybí ani oblíbené informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení.

 

Více informací o nové mobilní aplikaci včetně odkazů na její stažení zdarma: https://pid.cz/mobilni-aplikace

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna