Šatovka. Foto: nasepraha6.cz

Práce na usedlosti Šatovka mohou začít

Práce na usedlosti Šatovka mohou začít

 

Od schválené změny územního plánu pozemků pod Šatovkou neuběhly ani dva týdny a projekt se rozběhl. Radní městské části schválili další kroky, jak s usedlostí postupovat, aby zde Praha 6 mohla vybudovat areál Seniorského centra.

 

„Vše pokračuje přesně tak, jak jsme celou dobu avizovali. Konečně se od mediálních přestřelek posouváme ke skutečné práci. Vypíšeme architektonickou soutěž o návrh,

ze které vzejde finální podoba projektu. Poté se vše posune do další fáze, tzn. projekční a realizační,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář /TOP 09/.

 

Představa radnice už má poměrně konkrétní obrysy, v průběhu nekonečného čekání na změnu územního plánu totiž několik grafických vizualizací vzniklo.

 

„Těším se, že se v budoucnu Šatovka stane také centrem společenského života pro celé Šárecké údolí,“ dodává Milena Hanušová /TOP 09/, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

 

Seniorské bydlení se sociální službou, komunitním centrem i stravovacím provozem chce Praha 6 financovat sama s využitím dotací, zároveň by ráda Seniorské centrum sama provozovala prostřednictvím Pečovatelské služby.

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna