Malovanka - ilustrační foto

Tunel Blanka je v nouzovém režimu, tak dlouho ještě zavřený nebyl. Doprava v nesnázích

Server http://www.tunelblanka.info konstatuje, že v úterý 10. dubna ve večerních hodinách došlo k výpadku dohledového bezpečnostního systému v dopravním prostoru tunelu. V souladu s bezpečnostními pravidly byl tunel uzavřen pro provoz, a dodavatel příslušné technologie začal okamžitě pracovat na nalezení příčiny výpadku.

Provoz byl podle serveru obnoven ve středu 11. dubna v 8.50 hodin v nouzovém režimu, rychlost v celém tunelu je omezena na 50 km/h. Bezpečnost řidičů je zajištěna dohledovým kamerovým systémem, který je již zprovozněn. Tunelem budou ve zvýšeném počtu projíždět a na bezpečnost dbát hlídky Dopravní služby Policie ČR.

 

PROSÍME ŘIDIČE O POCHOPENÍ A ŽÁDÁME JE O SLEDOVÁNÍ DOČASNÉHO DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ A RESPEKTOVÁNÍ POKYNŮ POLICIE ČR.

NA ÚPLNÉM ODSTRANĚNÍ ZÁVADY SE DÁLE INTENZIVNĚ PRACUJE.

 

Snímek provozu v okolí Blanky

 

Vice:

Tunel Blanka byl ve středu o půl deváté ráno otevřen v nouzovém režimu. Rychlost je v něm omezena na 50 kilometrů v hodině. Bezpečnost řidičů zajišťuje kamerový systém, který se podařilo zprovoznit, tunelem projíždějí ve zvýšeném počtu hlídky dopravní policie. Oznámila to Technická správa komunikací (TSK). Doprava při příjezdu na místo však nicméně kolabuje.

Doprava hlavním městem je ve středu ráno velmi komplikovaná, doporučované objízdné trasy v okolí tunelu Blanka jsou ucpané a táhnou se dlouhé kolony.

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se zavřely v úterý v 19:00 kvůli výpadku bezpečnostních a kamerových systémů, zhruba hodinu se auta nedostala ani do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky.

 

Technici od té doby pracovali na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Podle náměstka pražské primátorky Petra Dolínka (ČSSD) tak dlouho ještě tunel od svého zprovoznění v září 2015 nebyl. Poruchu se snaží v celkovém rozsahu odstranit firma Colsys, která je dodavatelem technologií.

 

PETR DOLÍNEK: NEFUNGUJÍ SOS HLÁSKY, VIDEODETEKCE A KAMERA

„V Dejvickém tunelu nefungují SOS hlásky, v Bubenečském a částečně v Brusnickém nefunguje videodetekce a kamery, což je velmi důležité pro bezpečnost provozu v tunelu,“ řekl Dolínek brzo ráno České televizi. V minulosti v případu výpadku kamer se podařilo tunel zprovoznit v řádu minut, maximálně do hodiny.

“Setkáváme se u dodavatele poprvé, že není schopen zabezpečit službu,“ dodal. Pokud jsou kamery či čidla mimo provoz, kvůli bezpečnosti nemohou řidiči do tunelu vjet.

Řidiči mohou použít objízdné trasy přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most.

I v těchto místech jsou však kolony a komplikace. Při cestách po Praze doporučil mluvčí magistrátu Vít Hofman použít MHD. Ta však může mít podle informací z webu Pražské integrované dopravy také zpoždění.

 

Zdroj: tunelblanka.cz, novinky.cz, foto: TSK. novinky.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna