Bez komentáře: Oslava osvobození po pražsku, nebo po česku?

„Ten, který nikdy nevystřelil,“ napsal rudou barvou v noci na 8. května na pomník maršála I. S. Koněva domnělý historik a zřejmě i samozvaný obhájce lidských práv a práva národů na sebeurčení, protože vše „opět“ doprovodil daty 1956, 1961 a 1968.

 

Lze se domnívat, že chce připomenout Koněvovu roli při potlačení maďarské občanské války a při přípravě invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Jeho podíl na osvobození Československa a vůbec Evropy proti fašismu a nacismu, kdy na území jenom ČSR zemřelo více než 100 tisíc vojáků Rudé armády, mu zřejmě nepřijde natolik důležité.

 

Podle mluvčí policie Andrey Zoulové „pravděpodobně někdo sochu potřísnil mezi pondělní sedmou večer a úterní čtvrtou ráno. Policisté vyhodnocují dostupné kamerové záznamy z nejbližšího okolí,“ sdělila mluvčí. 

 

Radnice Prahy 6, které socha patří, nechá maršála Koněva vyčistit.

 

   

 

„Za radnici konstatuju, že ho zase vyčistíme a dáme k němu během letošního června tři bronzové desky s českým, ruským a anglickým textem, jak to bylo doopravdy, aby to na něj stále dokola nesprejovali,“ uvedl na Facebooku místostarosta městské části Jan Lacina.

 

Má zřejmě na mysli konečně uskutečnit „tabulkovou“ revoluci, která dokáže „politicky korektně“ oznámit světu, kdo co kdy dělal. Předpokládám, že vedení radnice Prahy 6 navrhne radnici Prahy 3 doplnit sochu W. Churchilla o tabulkovou informaci o jeho podílu na vyvražďování afrického obyvatelstva. Aby slovy Jana Laciny i tam lidé získali fakta, „jak to doopravdy bylo“.

 

I v Čechách se tak daří hnutí „politické korektnosti“, které například dokázalo, že město Baltimore v Marylandu v naprosté tichosti a utajení, v noci a bez jakéhokoliv povyku nebo diskuse s občany, odstranilo z města všechny čtyři sochy a sousoší konfederačních generálů Roberta E. Leeho a jeho pravé ruky a zástupce Thomase Stonewalla Jacksona.

 

Pomník generála Lee

 

Důvodem bylo, že nebyli součástí „budoucího“ výkladu historie.

 

Lze jen doufat, že vedení radnice po prosazení svých představ výkladu historie, kdy většina z jejích představitelů ani nežila, nebude v této smutné aktivitě pokračovat.

 

Více:

 

http://www.suchdolskenoviny.cz/wps/wp-admin/post.php?post=7109&action=edit

http://www.suchdolskenoviny.cz/wps/wp-admin/post.php?post=7525&action=edit

 

cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Stěpanovič_Koněv

cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Edward_Lee

cs.wikipedia.org/wiki/Thomas_Jonathan_Jackson

 

Komentářů ( 2 )

  1. / OdpovědětIvan Vavřík
    Mě se to líbí, že je to rudé. Udělal bych to taky. Tento pomník je jenom symbol ruské rozpínavosti, šovinismu a expanze do střední Evropy. Tento generál je v historii znám jako hajzl, který hnal své vojáky beohledně na smrt kvůli svým "vojenským úspěchům". Měl největší procentuální ztráty vojáků z ruských generálú za 2. Sv. války. Kdyby tam byl pomník ruskému vojákovi, co přežil tažení do Berlína a do Prahy ani bych necekl. Ať si ho odvezou do Moskvy jako dárek carovi Putinovi k doživotnímu "zvolení". A bude pokoj.
    • / Odpovědětwiki
      Vím z vlastní zkušenosti, jak nesnadné je někdy udržet emoce v mantinelech starého moudrého českého přísloví "o dvojím měření před říznutím“… To, čeho jsem si v SN mj. vážila, bylo, že komentáře pod články nevyznívaly v duchu některých zapšklých a nenávistných projevů "taky diskutujících", které lze číst na mnohých jiných webech. Nesouhlasný názor snad lze vyjádřit slušnou formou, ne? :-)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna