Pozvánka na 4. ročník Letního dne s NF Šestý smysl

Již tuto neděli 20. května se uskuteční velká zábavná show pro všechny věkové kategorie, která vypukne od 13 hodin v areálu České zemědělské univerzity (ČZU) v Suchdole (Kamýcká 129, Praha 6). Za dobrovolné vstupné určené na charitu si hodně užijete.

Pro malé umělce bude připravena řada workshopů, na kterých si namalují obrázky na sklo, zkusí vyfouknout co největší bublinu nebo nahlédnou pod pokličku čaroději v kouzelnickém stánku a zkusí rozluštit jeho zábavné hlavolamy. V areálu bude připravena výuka chození po laně (Slackline). Velkou atrakcí pro děti i dospělé bude trenažér plachetnice, na kterém si každý potenciální námořník vyzkouší její řízení na souši. O dětské úsměvy se postará oblíbený klaun se svou balonkovou show, malířky promění dětské obličeje podle jejich přání v kočičky, tygříky nebo pejsky, děti se pak vyřádí na skákacích hradech či při fotbale v zorbovacích koulích. Nebudou zde chybět ani soutěže o ceny. Hezký dárek si děti mohou odnést z přetahování lanem, skákání v pytli, házení na plechovky, lukostřelby či airsoftu a na dalších atrakcích. Na památku si zájemci budou moci pořídit hezkou fotografii v připraveném fotostánku.

Magnetem této sportovně charitativní akce je fotbalový zápas známých osobností týmu Top Real Praha, s týmem Nadačního fondu Šestý smysl.

V týmech pravidelně nastupují: Ivan Trojan, Jakub Štáfek alias Julius ,,LAVI“ Lavický, David Novotný, Jaromír Bosák, Vojtěch Dyk, Ladislav Hampl, Leoš Noha, David Suchařípa, Petr Vondráček, Daniel Pudil, Roman Bednář,  Alexandr Salák, Vojta Záveský, Jiří Panzner, Pavel Nečas, členové Tata/Bojs. A jako vzácný host –  Dominik Hašek, zlatý hokejový brankář.

Stačí jen přijít a za kupu zábavy přispět do charitativní kasičky a pomoci pětileté Zuzance. Obrovské poděkování patří skupině Tata/Bojs, která již předem vložila do této kasičky celý výtěžek svého květnového koncertu v Celetné ulici. Přidat se může i vy!

Komu letní den letos pomůže? 

Zuzanka je pětiletá holčička, která zůstala na úrovni půlročního dítěte. Po narození vypadala jako každé krásné miminko, jen špatně spala a špatně jedla a propínala nožičky. Již od tří týdnů byla sledována neurologem a v 7 měsících jí diagnostikovali epilepsii, která zastavila vývoj. Kortikoidová léčba fungovala jen měsíc a po té lékařka diagnostikovala tzv. Rettův syndrom.“, vzácné vrozené neurologické onemocnění vázané na X chromosom. Postihuje především dívky, u kterých způsobuje těžké kombinované postižení. Zuzanka podstoupila veškerá možná genetická vyšetření včetně dvou magnetických rezonancí a lumbální punkce, ale geneticky se doposud diagnózu definitivně potvrdit nepodařilo; Rettův syndrom má diagnostikovaný klinicky. Zuzanka je veselá a aktivní holčička, má ráda hudbu, vodu, vycházky, houpačku, světýlka a nyní začíná objevovat chutě a vůně. V pěti letech se stejně jako půlročního miminko dokáže otočit na bříško i záda a moc by chtěla sedět. I když to zatím nedokáže, je na ní vidět velké odhodlání. S pomocí různých rehabilitačních cvičení, pomůcek a především s odhodláním Zuzanky to jistě půjde.

Zuzance pořídíme rehabilitační polohovací kočárek Kimba Spring. 

Podrobné informace o Nadačním fondu Šestý smysl naleznete na www.nfsestysmysl.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna