Suchdolská hledačka – questing

První suchdolská questka, nebo-li hledačka pokladů, vznikla již v roce 2014.

Hledačka je pro oblast Suchdolského náměstí a jelikož se náměstí postupem času vyvíjí, tak naše hledačka dostala na jaře 2018 drobné aktualizace. Nové pokyny a mapa s instrukcemi je níže ke stažení.

Co je to questing?

Questing je outdoorová hra připomínající naši „honbu za pokladem“ nebo tzv. šipkovanou. Quest neboli hledačka je poznávací trasa, která vás vede po jednotlivých zastaveních, kde hledáte indicie pro vyluštění tajenky a pokračování v cestě. Je popsaná na samotném listu papíru. Na konci trasy získáte znění tajenky, která Vás dovede k pokladu.
Questing je vhodný pro všechny věkové generace, pro všechny, co rádi poznávají něco nového, navíc může nenásilnou hravou formou na čerstvém vzduchu vzdělávat mládež a učit ji o historii daného místa.

Náš první quest vznikl na základě třídenního semináře společnosti ACTAEA společnost pro krajinu a přírodu ve spolupráci s Národní knihovnou, který dojednala naše suchdolská knihovnice. Semináře se účastnili místní občané a knihovníci z jiných knihoven a společně pod vedením Blaženy Huškové jsme se ponořili do myšlenky questingu.

Jak se nám to povedlo musíte vyzkoušet na vlastní kůži. Tzn. dojít na Suchdolské náměstí, kde začíná i končí poznávací trasa. Je nutné mít podklady s indiciemi, které si můžete stáhnout na webu nebo osobně vyzvednout v kavárně Don Cafeto, na radnici či v knihovně.

 

ROKEM POJĎME DOKOLA PO NÁMĚSTÍ SUCHDOLA  
     
Podklady ke stažení: mapa s pokyny  
  báseň pro získání tajenky  
  leták  
     
Více informací na www.questing.cz  
nebo na webu knihovny: knihovna.praha-suchdol.cz

 

Zdroj: Městská část Praha – Suchdol

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna