Severní část Pražského okruhu má šanci. Soud zamítl žalobu na zrušení jeho částí

Městský soud v Praze dnes ve veřejném zasedání projednal návrh Městské části Dolní Chabry, jednoho občanského spolku a několika občanů. Navrhovatelé společně usilovali o zrušení části zásad územního rozvoje, které určují trasu budoucího silničního okruhu kolem Prahy v severní části jeho perimetru. Neúspěšně.

Žaloba se domáhala zrušení části okruhu kvůli údajnému zásahu do životního prostředí v místě realizace a kvůli dalším formálním aspektům projednání zásad územního rozvoje jako takových.

Městský soud odmítl všechny argumenty jako liché a návrh zamítl jako nedůvodný. Potvrdil tak ustálenou rozhodovací činnost Městského soudu v Praze Nejvyššího správního soudu, podle které jsou nyní přijaté zásady územního rozvoje zcela zákonné a námitky navrhovatelů nemají právní, ale pouze politickou povahu.

„obdivuji trpělivost a profesionalitu s jakou k obhajobě pražských  zásad územního rozvoje přistupuje náš právní zástupce Pavel Uhl z kanceláře Rychetský Hlaváček Krampera & partneři. Přál bych si, aby s takovým nasazením a profesionalitou pracovalo pro město co nejvíce lidí,“ komentoval rozsudek pro Pražský deník radní hlavního města Petr Hlaváček.

 

Zdroj: prazsky.denik.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna