Prožijte nejlepší den s rodinou u řeky

Malý rodinný festival obřích rozměrů Ratolest Fest už klepe na dveře. V sobotu 25. května zaplaví vltavské náplavky na Rašínově a Hořejším nábřeží, kde najdete desítky stanovišť, které vás vtáhnou do pestrého nejen sportovního programu.

Ratolest Fest tvoří víc než 100 interaktivních zastávek u tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracujících s malými i těmi nejmenšími. Je báječným místem, kde děti mohou velmi jednoduše přijít k novému koníčku.

Festival nabízí zážitky a představuje spoustu aktivit, kterým se celé rodiny mohou věnovat po celý rok. „Upřímný (nejen) dětský smích považuji osobně i profesionálně za zásadní hodnotu. Věřím, že pro tuto filozofii získám i Vás. Festival vytvářím, aby vyloudil na tvářích úsměvy a přiměl těla i duše k aktivitě,“ uvádí na stránkách festivalu jeho organizátor Matěj Špiroch.

Nábory nejen pro sportovce

Festival seznamuje s menšinovými i olympijskými sporty a dalšími pohybovými i uměleckými aktivitami. Letos jsou připravené nábory například malých florbalistů, stepařů, ragbistů, pěvců, fotbalistů, lakrosistů, veslařů, softbalistů, malířů, basketbalistů, chemiků, volejbalistů, golfistů, hráčů kriketu. Ale také horolezců, hokejistů, jachtařů, gymnastů, hráčů kolové, tenistů, plážových volejbalistů, fyziků, modelářů, aikidistů, akrobatů na kolech, stolních tenistů, atletů, astronomů, skateboardistů, zápasníků, turistů, tanečníků, cyklistů, šermířů, koloběžkařů, judistů, vodáků…

Pošta

Novinkou na festivalu bude stanoviště České pošty, na kterém se vyřádí všichni budoucí filatelisté. S projektem Poznám známky si založí první album, k dispozici budou i odborníci, kteří malým i velkým sběratelům poradí, jak s tímhle krásným koníčkem začít. Každý k tomu ještě získá volňásek na zářijového Sběratele v Letňanech.

Nebo si u stánku České pošty navrhnete vlastní dopisnici. A pozor, vítězný návrh dokonce pošta následně opravdu uvede do prodeje!

Zájemci můžou také poslat pohled přímo z náplavky oražený jedinečným razítkem, které jen pro tuhle příležitost navrhl akademický malíř Jan Ungrád a vyryl rytec Miloslav Bláha.

Co dalšího vás čeká?

Chybět nebude ani ukázka zásahu pražských profesionálních hasičů na vodě i ve vzduchu. Také budou k vyzkoušení minibagry či nafukovací plavidla nejrůznějších tvarů, barev a velikostí, se kterými zároveň můžete přejet na druhý břeh.

Prevence jako zábava

A co takhle si zahrát na zubaře? To rodiče jistě ocení! Vyzkoušet si vrtání zoubků a povozit se na zubařském křesle, to bude taky jízda. I z čištění zubů totiž lze udělat zábavnou záležitost.

Přijďte se podívat, pobavit se, poučit se a hlavně taky přispět na dobrou věc!

www.ratolestfest.cz

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna