Podpořte nás

Naším cílem je nabídnout veřejnosti nejen internetovou formu novin, ale i tištěný čtvrtletník, který by rozšířil dosavadní informační nabídku Suchdolské mozaiky a Suchdolských listů.

Proto členové redakce iniciovali vznik Společnosti přátel Suchdolských novin, která byla 31. srpna 2016 zapsána do spolkového rejstříku u Městského soudu v Praze. Posléze získala u České spořitelny a.s. účet číslo 4245232369/0800, na které soustřeďuje potřebné prostředky.

Rozhodnete-li se naši činnost finančně podpořit, můžete si Váš dar odečíst od daňového základu.  Dole najdete návrh darovací smlouvy spolu s doklady o vzniku Společnosti přátel Suchdolských novin.

Naše dárce budeme postupně zveřejňovat (s jejich souhlasem) na této stránce.

Dokumenty: 
ZAPIS_do_rejstriku 
Darovaci_smlouva_Suchdolské noviny

 

Projekt SUCHDOLSKÉ NOVINY

Rádi bychom vás seznámili se zaměřením i obsahem internetové stránky Suchdolské noviny. cz, které od září 2015 rozšířily paletu médií nejen v Městské části Praha-Suchdol, ale i v nejbližším okolí.

Smyslem bylo a je poskytovat veřejnosti včasné a objektivní informace o důležitých událostech týkajících se severního okraje Prahy nalevo od řeky Vltavy. I proto jsme svou existenci začali sérií rozhovorů se starosty nejbližších obcí Roztok, Horoměřice, Únětic, s místostarostkou Prahy 6 a dalšími. Náš zájem se samozřejmě týká i Lysolaj, Nebušic, míří symbolicky až do Lidic.

Věnujeme se nejen denním událostem, ale naší ctižádostí je poskytovat informace, analýzy, studie týkající se řešení palčivých otázek, jako je občanská vybavenost i aktivita na Suchdole, perspektivní řešení dopravní situace, včetně zamýšleného Pražského okruhu i diskuse o jeho podobě, rozšíření letiště Ruzyně, nyní o neúnosné situaci během cesty do Prahy na Vítězném náměstí, radikálně změněné rekonstrukcí mostu v Korunovační ulici.

Nabízíme vám výběr z rozhovorů, zpráv, informací ze suchdolské radnice, ze sportu, společenských událostí i z historie území, o kterém píšeme. Týká se to také České zemědělské univerzity, kde působí více než 25 tisíc studentů a pedagogů. Ve spolupráci s ní i s časopisem iZUN usilujeme o lepší informovanost týkající se této největší instituce na Suchdole. Využíváme i intelektuální kapacity nejen pedagogů ČZU, ale i pracovníků Akademie věd ČR, kteří pracují na Suchdole.

Vítězové 2

1. ročník turnaje Suchdol Mini Cup

Z dosavadních aktivit si zasluhuje pozornost také 1. ročník turnaje Suchdol Mini Cup, který spolu s fotbalovou jednotou Slavoj Suchdol redakce uspořádala. Za účasti dětských přípravek nejlepších mužstev republiky: Sparty Praha, Slavie Praha, Dukly Praha, Bohemians 1905, FC Slovanu Liberec, FC Hradec Králové, FC Viktorie Plzeň i domácího mužstva proběhl jedinečný turnaj věnovaný nejmladší generaci. Úspěch podpořil úvahy o vytvoření nové tradice. V trendu této i podobných akcí chce redakce Suchdolských novin pokračovat.

Rádi bychom vás požádali o spolupráci, která může mít mnoho podob, od koordinace zveřejňování informací zajímavých pro širokou veřejnost, přes konkrétní spolupráci při jednotlivých akcích či podobu finanční podpory. Níže nejdete jak doklady o vzniku Společnosti přátel Suchdolských novin, tak i o dosavadních publikačních aktivitách redakce. Věříme, že vás naše aktivity zaujmou a v blízké budoucnosti vás budeme moci počítat mezi své spolupracovníky.

S pozdravem a s díky za reakci

redakce Suchdolských novin