Ilustrační foto

Praha 6 schválila parkovací zóny

Rada městské části Praha 6 na svém dnešním jednání jednomyslně schválila usnesení požadující spuštění pilotního projektu zón placeného stání (ZPS) až spolu s jejich uvedením do ostrého provozu. To by dle přesvědčení vedení radnice mělo optimálně nastat k 1. srpnu letošního roku.

Odboru rozvoje a financování dopravy Magistrátu hl. m. Prahy by to mělo poskytnout dostatečnou časovou rezervu pro důslednou přípravu a schválení všech nezbytných náležitostí pro bezproblémovou implementaci ZPS. Občanům šesté pražské městské části by navíc termín přesně v prostředku prázdnin měl pomoci snáze se adaptovat na chystané změny v dopravě v klidu. Termín zahájení registrace parkovacích oprávnění vydávaných Prahou 6 by pak měl začít nejpozději 1. května. 

 

Martin Churavý cand. soc.
Úřad městské části Praha 6

 

Pozn.: Redakce Suchdolských noviny Vám v příštím týdnu přinese rozhovor s Informační kanceláří zón placeného stání na Praze 6.

Váš komentář ( 1 )

  1. / OdpovědětJosef Mikulík
    A teď jsme opět u toho. Pravý chodník široký jak kráva a přitom by se mohlo na něm v pohodě parkovat kolno jako na levo. Těch 1,5 metru chodníku by tam zůstalo a zony by se nemusely dělat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna