Nejlepším sportovcem ČZU roku 2017 opět Jakub Vadlejch

Letošním sportovcem roku ČZU se stal student PEF atlet Jakub Vadlejch, který obhájil loňské prvenství. Výsledky byly vyhlášeny tento týden.

Jakub Vadlejch vybojoval v hodu oštěpem na MS v Londýně stříbrnou medaili vynikajícím výkonem 89,72 m, vyhrál prestižní Diamantovou ligu a patří k absolutní atletické světové špičce.¨

Na druhém místě se umístil atlet (skok do dálky) Radek Juška z FLD, který se stal akademickým mistrem světa, probojoval se do finále MS v Londýně a vytvořil nový český rekord 831 cm.

Třetí skončily mistryně Evropy na dvojskifu (veslování) Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová z FAPPZ.

Ceny nejlepším sportovcům předal rektor ČZU profesor Jiří Balík před zaplněnou aulou. Deset nejlepších sportovců ČZU obdrželo finanční odměnu rektora.

Výkony 27 přihlášených sportovců hodnotila odborná komise složená ze zástupců organizací a útvarů univerzity včetně externích sportovních expertů. Komisi předsedal vedoucí KTV ČZU dr. Dušan Vavrla.

„I v letošním roce dosáhli sportovci z řad studentů ČZU řadu vynikajících sportovních výkonů na světové úrovni. V řadách našich studentů máme mistry světa, mistry Evropy a vítěze významných světových sportovních soutěží,“ ocenil studenty ČZU dlouholetý vedoucí KTV. Slavnostní večer pokračoval vánočním koncertem Tria Ivana Hlase.

Výsledky ankety Nejlepší sportovec ČZU 2017.