Kompletní cesta po pražském okruhu je zase blíž

Silniční okruh kolem Prahy, který zatím vzniká velmi pozvolna, je zase blíž svému dokončení. Výraznou úlevu nejen Jižní spojce a Barrandovu, ale i zbytku Prahy přineslo již dokončení propojení D1 a D5. Úlevou by nepochybně byl i tunel Blanka, kdyby již existovalo jeho napojení na kapacitní komunikace vnějšího okruhu, za jehož dostavbu vytrvale bojuje místostarostka Prahy 6 pro strategický rozvoj Eva Smutná /za TOP 09/. Několikrát interpelovala radní hlavního města Petru Kolínskou /SZ/, naposledy minulý čtvrtek. A dnes slaví úspěch:

 

„Rada hlavního města dnes schválila zahájení řízení o stavební uzávěře staveb 518, 519 a 520, tedy severozápadní části okruhu. Jedná se o důležitý krok, neboť vytyčená trasa musí zůstat nezastavěná. Již zmíněná D5, resp. Rozvadovská spojka je toho jasným příkladem, protože na jejím konci vyrostly kanceláře a její pokračování teď bude velmi složité. Tomu je potřeba se se u takto strategické stavby vyhnout, říká Smutná.

 

Rada hlavního města zároveň uložila svému magistrátu realizovat všechny nezbytné kroky dle zákona o územním plánování a stavebního zákona. Paradoxem je, že Kolínská, která usnesení předložila, pro něj zároveň jako jediná nezvedla ruku. Přesto prošlo.

 

Ostatní radní si evidentně oproti předvolebnímu alibismu Zelených uvědomují důležitost dostavby okruhu,“ uzavírá Eva Smutná.

 

Stavební uzávěra na území Suchdola:

Bohužel do stavební uzávěry spadá i umístění plánované hasičské zbrojnice na Suchdole: HZ Praha Suchdol_umisteni2

Komentářů ( 23 )

 1. / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
  Starostovi Hejlovi jsem před třemi lety předával pozemky pro stavební uzávěru na stavbu 518 komunikace ve variantě J, tak to nevzal na vědomí. Mezitím zadal na tyto pozemky projekt hasičské zbrojnice, záchranné služby a Městské policie. Dnes se diví, že mu nikdo tuto stavbu nepovolí, když je ve stavební uzávěře. Typické mrhání penězi vládnoucího SOS za zmařený projekt. A ty sliby hasičům…Takto si pan Hejl představuje zodpovědnost?
  • / OdpovědětO.Imlauf
   Vážený pane zastupiteli Vavříku, kdyby jste chodil na jednání Komise pro územní rozvoj, jejímž jste čtyři roky placeným členem, tak byste nikdy nemohl uveřejnit takový nesmysl. Zamýšlený projekt hasičské zbrojnice, záchranky, MP je samozřejmě umístěn mimo stavební uzávěru... Pěkný den.
 2. / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
  Pane Imflaufe, udělejte si pořádek v SOS. Pan Hejl v červnu na Prahu 6 poslal plačtivý dopis, jehož přílohou je i výše uvedená mapa, z které je patrné, že jste ve stavení uzávěře. A aby občani věděli, moje "honorování" na komisi, tak to bylo 200,- Kč za měsíc. Co je to proti vyhozeným penězům, co prošustrovalo SOS a mimo jiné tím, že Vaše žena platila Hejlovi za nájem kavárny na radnici 720,- Kč měsíčně a podle cenové mapy měla platit tisíce. Za tu dobu Hejl a paní Imlafová připravila rozpočet Suchdola o desetitíce- asi o 180 000,- za tři roky. To se tak hezky v rámci SOS korumpujete, dáváte výhodičky a slevy. To je řízení radnice, když plnohodnotní občané Suchdola jsou jenom členové SOS a oblíbenci Hejla. Na ty ostatní se kašle.
  • / OdpovědětO.Imlauf
   Pane Vavříku, dovolím si nesouhlasit. Od 1.2.2018 v souladu s nařízením vlády berete za členství v komisi KURI 2.207,- Kč hrubého. Před navýšením to bylo o něco méně, tuším cca.1600,- Kč. Já Vám je neberu, každý si za svou práci zaslouží odpovídající odměnu. Každopádně je to Vaše vizitka, která ukazuje na Váš vztah k Suchdolu. Někteří občané, a tímto jim velice děkuji, chodí na komise z vlastního zájmu o obec. O tématu kavárny jsme již spolu diskutovali, proto zdůrazním jen toto. Jsem hrdý na mojí ženu co dokázala vybudovat z dezolátních prostor. Navzdory pomluvám a házením klacků pod nohy. O.Imlauf (SOS Sdružení občanů Suchdola, zastupitel Praha-Suchdol)
   • / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
    Kde ty peníze jsou pane Imlaufe? Na účet mi nic takového nechodí. Vzhledem ke krádežím a podvodům, kterých se Hejlovci dopustili, předpokládám, že okrádají i mě. Zase lžete, tak je u vás Hejlovců zvykem. Lhali jste, co se týče kavárny Vaší paní která neplacením řádného nájmu po dohodě s Hejlem připravila rozpočet o desítky tisíc korun. A lžete ohledně okruhu, letiště a podobně. ....
    • / OdpovědětO.Imlauf
     Pro dohledání peněz bych si dovolil doporučit tento postup: 1. zkontrolovat bankovní vypisy, jestli se peníze z úřadu někde neschovávají, třeba jste to přehlédnul 2. v případě, že jste je našel, sednout ke stolu a napsat omluvu za vaši pomluvu o okrádání 3. pokud jste peníze nedostal - zajděte na úřad a zkontrolujte číslo účtu na který vám úřad peníze posílá!! 4. a poté neprodleně očekávám vaše pozvání mojí osoby(např. do kavárny) jako poděkování za upozornění týkající se čerpání vašich odměn za "práci" v komisi. S pozdravem. O.Imlauf
     • / Ing. arch. Ivan Vavřík
      Pane Imflaufe, strčte si tyto hraběcí rady za klobouk. Vaše maželka s Hejlem připravili obecní rozpočet o desítky tisíc korun. Vaše žena měla nájem kavárny za 720 kč měsíčně a ještě ji za několik tisíc dále pronajímala, přesto že to bylo výslovně ve smlouvě zaskázáno. Takže být vámi, tak chodím na Suchdole kanálama. Tyto zlodějiny, kterých se dopouští členové SOS svědčí o vašich morálních vlastnostech. vlezte mi na záda.....
     • / O.Imlauf
      Už jste ty peníze našel? Třeba vám to zlepší náladu ;) O.Imlauf
 3. / Odpověděting. arch. Ivan Vavřík
  cituji pane Hejla: Ing. Milena Hanušová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví MUDr. Marián Hošek, uvolněný člen ZMČ Vážená paní inženýrko, Vážený pane doktore, obracím se na Vás s prosbou ve věci záměru vyhlásit stavební uzávěru na plochy podél Pražského okruhu, stavby 518, 519 a 520. V případě schválení uzávěry v navrženém rozsahu (Tisk 29860 RHMP) bude ohroženo umístění nové kombinované budovy hasičské zbrojnice, stanoviště záchranné služby a služebny městské policie - viz přiložená situace na pozemku ve vlastnictví hl.m. Prah y13/1 k.ú. Suchdol při ulici Kamýcké. Příprava projektu nové zbrojnice, stanoviště záchranné služby a služebny městské policie je nyní v procesu projednávání územního řízení. děkuji a zdravím Petr Hejl starosta městské části Praha-Suchdol tel.: 603 279 678
  • / OdpovědětO.Imlauf
   Ano, ale v současné době je plánovaný projekt mimo stavební úzávěru. Jestli to dobře chápu, tak pan starosta žádá, aby to tak zůstalo. Takže v tom vidím další kulišárnu Vašich kolegů na radě HLMP. Stejnou jako předvedli společně s hnutím ANO, když neodsouhlasili výběr dodavatelů na rekonstrukci ulic Nad Spáleným mlýnem, U myslivny, Armádní. Letos mohlo být hotovo, škoda času, ale budeme si muset počkat po volbách. S pozdravem. O.Imlauf (SOS Sdružení občanů Suchdola, zastupitel Praha-Suchdol)
   • / Odpověděting. arch. Ivan Vavřík
    Pane Imlaufe, prosím prohlédněte si projekt, jak byl poslán Hejlem na Radnici Praha 6 a je zveřejněn v záhlaví příspěvku. Pokud nedovedete číst jednoduché výkresy a umístění ulic Ke stavebninám, tak se někoho zeptejte. Projekt je ve stavební uzávěře, což průměrně inteligentní člověk mimo členy SOS pochopí. Jste mimo mísu jako vždy.
    • / OdpovědětO.Imlauf
     Já to chápu ;) Pokud bude uplatněna stavební uzávěra tak to tak opravdu bude. Nicméně projekt tím pod stůl nespadne a dřív nebo později se uplatní. O.Imlauf
 4. / Odpověděting. arch. Ivan Vavřík
  Na obrázku stavební uzávěry, který vytvořil pan Hejl jako přílohu k dopisu na Prahu 6, a který je zveřejněn v záhlaví příspěvku, je zakresleno umístění hasičské zbrojnice ve stavební uzávěře. Je to vytvořeno na podkladu mapy, kterou jsem panu Hejlovi dal před třemi lety. Jedná se o absolutní nezodpovědnost z jeho strany, zmařenou investici a vyhozené peníze z rozpočtu obce, když zadal projekt do uvažované stavební uzávěry, která je nyní konečně vyhlášena. Takto nezodpovědně a amatérsky se pod vedením SOS a Hejla rozhoduje na Suchdole již přes dvě volební období. Tyto informace jsem si pane Imlaufe sehnal trpělivou prací jinde, než na komisi pro územní rozvoj, která je jenom zástěrkou pro investiční aktivity pana zastupitele Skály na Suchdole a řeší se tam takové nepodstatné věci, jako podávací okénko v kavárně Žirafa. Nejvyšší čas vyhodit Hejlovce a SOS z radnice, aby se Suchdol mohl opět normálně rozvíjet ku prospěchu všech občanů Suchdola.
 5. / OdpovědětKB
  To co tu pisete, neni tak uplne pravda, ze pane Vavriku? Nepriznate to, ja vim, ale my taky vime, to co vy vite. :-) Ale chapu ze radsi jedete stvavou kampan, abyste poskodil SOS, protoze vas uz nechteji na Suchdole, ani na P6. :-)
  • / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
   k větě první : řekněte jasná fakta, která by vyvracela moje tvrzení a neblábolte jako paní Lněničková a pan Hejl že by kdyby coby..... k větě druhé: s kým jste mluvil, že píšete, že mě nechtějí např. na Praze 6 ? tuto ožralou pitomost a nepravdu bez kontextu s realitou mohl vypustit jenom KB
   • / OdpovědětKB
    Jste nejakej nervozni. Ze bych rejpnul do citliveho mistecka? :-) A mimochodem, vsiml jste si, jak umite okolo sebe jenom utocit a neumite normalne konstruktivne jednat? Hezky se projevuje vase starobni nerudnost a zacinajici senilita. Mel byste se setrit, aby vam nepraskla nejaka cevka. :-)
 6. / OdpovědětPavel Plass
  2) Žádost o stanovisko k ÚR pro stavbu hasičské zbrojnice, stanice ZZS a služebny MP, stavba č. 42976. Misto: při ulici Kamýcká, pozemky parc.č. 13/1, 2296/1 a 2391, vše k. ú. Suchdol. Žadatel, projektant: Bomart s.r.o., Ing. arch. Jan Oppelt. Usnesení rady: Rada na základě doporučení KÚRl souhlasí s projektovou dokumentaci na stavbu hasičské zbrojnice, stanice Zdravotní záchranné služby (283) a služebny Městské policie na pozemku parc.č. 13/1 k.ú. Suchdol včetně stavby přípojek na pozemcích parc. č. 2296/1 a 2391 ve správě MC a z důvodu výstavby veřejné vybavenosti souhlasí i s připojením objektu na splaškovou kanalizaci (1 Je to ta KÚRI jejímž jste členemk pane Vavříku ?
 7. / OdpovědětPavel Plass
  2) Žádost o stanovisko k ÚR pro stavbu hasičské zbrojnice, stanice ZZS a služebny MP, stavba č. 42976. Misto: při ulici Kamýcká, pozemky parc.č. 13/1, 2296/1 a 2391, vše k. ú. Suchdol. Žadatel, projektant: Bomart s.r.o., Ing. arch. Jan Oppelt. Usnesení rady: Rada na základě doporučení KÚRl souhlasí s projektovou dokumentaci na stavbu hasičské zbrojnice, stanice Zdravotní záchranné služby (283) a služebny Městské policie na pozemku parc.č. 13/1 k.ú. Suchdol včetně stavby přípojek na pozemcích parc. č. 2296/1 a 2391 ve správě MC a z důvodu výstavby veřejné vybavenosti souhlasí i s připojením objektu na splaškovou kanalizaci (1 Je to pane Vavříku ta KÚRI jejímž jste členem ?
 8. / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
  Ano, je to tak, jedná se projekt a plánovanou stavbu hasičské zbrojnice, záchranného systému a městské policie na pozemku č. 13/1 kú Suchdol, který je součástí stavební uzávěry, na kterou jsem starostu Hejla upozorňoval před třemi lety. Je to typický příklad nekoncepčnosti SOS a pana Hejla a zmařená investice, která byla zaplacena ve formě projektové dokumentace, kterou odhaduji cenově asi tak na 900 000,- Kč.
  • / OdpovědětVěra Štěpánková
   Pane Vavříku, asi vzhledem k tomu, že na jednání komise územního rozvoje již tři roky nedocházíte, a vlastně v poslední době ani na jednání zastupitelstva, buď nemáte správné informace k dispozici či zde vědomě uvádíte nepravdy, protože o přípravě projektu hasičské zbrojnice rozhodla Rada HLM Praha. Projektovou přípravu také financuje hlavní město. Stavební uzávěra z roku 1997 byla zrušena v říjnu 2013 Nejvyšším správním soudem na základě žaloby městské části a fyzických osob, protože koridor uzávěry byl nepřiměřeně široký, podobně jako aktuální návrh, a blokoval výstavbu i rekonstrukce rodinných domů ve stávající zástavbě. V případě, že Rada HLM rozhodne o vyhlášení nové stavební uzávěry, může také rozhodnout o výjimce pro umístění této stavby, která je naprojektována cca 50 metrů od koridoru okruhu. V objektu hasičské zbrojnice je také projektována služebna Městské policie a stanoviště záchranné služby, které bylo do projektu doplněno na základě vyhovění žádosti sousední městské části Praha 6, která řešila problém s dojezdovými časy IZS na území Dejvic, Bubenče a Podbaby. Záleží na rozhodnutí investora (HLM Praha), zda bude stavba v dohledné době realizována či nikoliv.
 9. / OdpovědětPavel Plass
  Takže i Vy jste doporučil radě souhlasit s projektovou dokumentací na dotyčném pozemku ?
 10. / OdpovědětIng. arch. Ivan Vavřík
  Já ne, já již minimálně tři roky upozorňuji na to, že je to nezastavitelná plocha. To samé se týká fotbalistů, kdy si pan Laška vymyslel, že tam na 13/1 postaví nový fotbalový stadion. Ke KURI - to je jenom zástěrka pro investiční aktivity pana Skály (SOS). O něčem se sice hlasuje, ale důležité je, aby podle not dotyčného pána, případně pana Hejla. Pana Hejla jsem několikrát interpeloval, že se zde nesmí na pozemku 13/1 nic stavět. Směje se mi do obličeje....a vyhazuje peníze....za nesmyslné projekty. Otatně tzv komunitní zahrada je též ve stavební uzávěře a přímo v ose budoucí komunikace. Zase když jim to říkám, tak se nic neděje....to jsem zvědav co budou vyvádět, až tam najedou bagry a vyhrabou místo komunitní zahrady díru. A ty hodiny brigádnických prací, co tam občané, co uvěřili Hejlovi strávili.... zmařený čas a investice a zneužití důvěry lidí, co tam ve volném čase pracovali.....
  • / OdpovědětO.Imlauf
   Projekt pod stůl určitě nespadne a průchodné to bude. Už kvůli tomu, že výstavba stanice záchranné zdravotní služby je projektována též na přání Prahy 6, která v této oblasti hledá vhodné prostory (jinak příspěvek paní Štěpánkové viz.výše). Pokud tomu budete házet klacky pod nohy, tak se to bohužel akorát časově prodlouží. A s tou komunitní zahradou už dejte pokoj. Je to trapný, trapný, trapný.. S pozdravem. O.Imlauf PS: jak to dopadlo s penězi za Vaší "práci" pro KURI? Našel?

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna