ilustrační foto - foto: Oskar Kuptik

Soud přepočítal hlasy a uznal výsledky voleb na Suchdole za platné

Městský soud v Praze se zabýval  návrhem na neplatnost voleb do Zastupitelstva Městské části Praha – Suchdol. Navrhovatel uvedl, že ve volebním okrsku č. 49003 mohlo dojít k nesprávnému sečtení a započítání odevzdaných hlasů, a tím k ovlivnění celkových výsledků voleb. Údajným prohřeškem mělo být chybné započítání jednotlivých hlasů, a to tak, že pokud je na hlasovacím lístku označen křížkem pouze 1 kandidát, měl se započítat lístek pro celou stranu, což by činilo rozdíl 14 hlasů na 1 hlasovací lístek.

Na základě tohoto tvrzení přistoupil Městský soud v Praze k přepočtení hlasů, přičemž dospěl ke shodnému výsledku jako volební komise. Soud tedy konstatoval, že nedošlo k pochybení při sčítání hlasů volební komisí a potvrdil tak platnost výsledků voleb na Suchdole.

Kompletní znění rozsudku je k dispozici na Info desce Městského soudu, ZDE

 

Na základě této skutečnosti stanovila Městská část Praha – Suchdol termín konání prvního zastupitelstva na čtvrtek 15. listopadu od 18:00. Zde přinášíme celý program zasedání: 181115_prg_zmc_01

Komentářů ( 2 )

  1. / OdpovědětAndrea Hrobská
    Pro upřesnění: navrhovatelem byl SORS - Sdružení občanů za rozboj Suchdola v čele s panem Borem.
    • / OdpovědětHasak
      Neni jedno, kdo byl navrhovatelem? Je paradox, ze odpurci okruhu si svoji volbou SOS odsouhlasili tu nejhorsi variantu a krizovatku hned za barakama :D je krasne videt, jak kdyz neco nechci, tak si zvolim presne to co opravdu nechci :D snad si to vsichni uziji a obchvat bude stat co nejdriv ;)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna