PRO JIŽNÍ TRASU PRAŽSKÉHO OKRUHU (SOKP) SE JEDNOZNAČNĚ VYSLOVIL STŘEDOČESKÝ KRAJ I JEHO OBCE

Praha 6 od začátku vnímá dostavbu severozápadní části okruhu jako jednoznačnou prioritu pro návrat klidného života v městské části, stejně jako zásadní stavbu pro plynulou dopravu a další rozvoj celé Prahy i Středočeského kraje. Proto neustále oslovuje s naléhavými žádostmi o dostavbu nejen pražský magistrát, ministra dopravy nebo českého premiéra, ale také s prosbou o vyjádření k preferovanému trasování i všechny dotčené obce.

 

„Poslala jsem na 50 dopisů starostkám a starostům obcí od Tuchoměřic, přes Únětice, Líbeznice až po Sibřinu. Všech 35 odpovědí jednoznačně odmítá severní zmiňovanou trasu okruhu, která je veřejně diskutována, ačkoli nemá žádné opodstatnění v platných dokumentech. Velkou váhu přikládám také odpovědi hejtmanky Středočeského kraje, která jasně podpořila platnou jižní trasu, vymezenou koridorem v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje “ říká Eva Smutná /za TOP 09/, radní pro strategický rozvoj.

 

Jižní trasa je přitom jediná, která je vůbec zpracovaná.  Alternativní trasa, označovaná jako severní, je pouhou vizí. Nejenže není řešena v územních plánech obcí, není ani vymezena Zásadami územního rozvoje, zkrátka neexistuje a je tedy zbytečné se jí v dohledné době vůbec zabývat. Případná realizace by proběhla kdesi v druhé polovině 21. století. Ministerstvo dopravy i ŘSD také podporují jižní variantu.

 

„Opět vyzývám hlavní město a prosím primátora, aby urychleně akceptovali vůli občanů a pustili se do dostavby severozápadního Pražského okruhu. Tato stavba znamená nezpochybnitelný přínos i úsporu času a paliv, a čím dříve bude zprovozněna, tím lépe pro všechny. Udělám pro to maximum a získání široké veřejné podpory tomuto politickému rozhodnutí je nedílnou součástí mojí práce. Teď už zbývá „jen“ na magistrátu konečně bouchnout do stolu,“ dodává Eva Smutná, která zveřejní všechny odpovědi, které jí paní hejtmanka i jednotlivé obce zaslaly, na webových stránkách Prahy 6.

 

Zdroj: Úřad městské části Praha 6

Komentářů ( 2 )

  1. / Odpovědětlogika
    Postoj Sč kraje a jeho obcí je celkem logický. Když jsou Pražáci, specielně na P6, takoví hňupi, že si chtějí nechat kamionový a ostatní tranzit a s tím spojené znečištění prostředí, hluk, poničené životní prostředí, vč. vzácných lokalit a další zvýšení provozu na svém území, na rozdíl od jiných velkých měst, a tuto devastaci dokonce považují za prioritu, tak je s nadšením podpoříme a budeme severní trasu rozhořčeně odmítat. Alespoň to nebudeme muset podstoupit my.
    • / OdpovědětPetr Reo
      Ano. Ale jde o to vyjít vstříc žádostem o přehodnocení stávající trasy, která je předmětem nedouhlasu a protestů dotčených obcí. Je tak logické, že mají-li vzít na milost náhradní trasu primárně kvůli stížnostem dotčených, tak musí být náhradní varianta (s odkladem 20 let) alespoň méně nepřijatelná pro dotčené než pro původní dotčené ... jinak jde jen o cynické přehození černého Petra, ne o celkové zlepšení, kvůli kterému má cenu věc přehodnotit. Někdo by ty obce musel přesvědčit, že by trpěli méně než Horoměřičáci, Suchdolští atd. Jinak to stěhování nedává smysl.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna