V den státního svátku 28. října zve pražský magistrát veřejnost na Den otevřených dveří

Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí, Velký jednací sál v budově Nové radnice na Mariánském náměstí a tzv. Škodovy salonky ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Tyto historické prostory si budou moci návštěvníci prohlédnout v rámci Dne otevřených dveří 28. října od 9:00 do 18:00 hodin.

Již tradičně se očekává největší zájem o prohlídku Rezidence primátora hl. m. Prahy, kde jsou připraveny komentované prohlídky reprezentačních prostor v 1. patře. Návštěvníci si prohlédnou velký sál, jídelnu, několik salonků a malou zimní zahradu zařízené ve stylu art deco. Na prohlídku je třeba rezervace na adrese: https://www.prague.eu/rezidence. Stále ještě zbývají volná místa, rezervace budou ukončeny v pátek 25. října v 16:00 hodin.

V Nové radnici, která je jen pár kroků od Rezidence primátora, bude otevřen s volným přístupem Velký jednací sál v 1. patře, ve kterém zasedají pražští zastupitelé. Sál vznikl přestavbou původní dvorany s typickými bankovními přepážkami a skleněným zastřešením po válce, kdy se do Nové radnice ze zničené Staroměstské radnice přestěhoval pražský magistrát.   

Ve Škodově paláci, který si veřejnost zvykla vnímat jako magistrátní úřední budovu, se mimořádně otevřou tzv. Škodovy salonky v 1. patře. Jde o pět propojených místností, které byly zařízeny jako reprezentační prostory továrníka Škody v letech 1924-1926. Samotný palác prošel několika přestavbami, salonky ale zůstaly v původní podobě, jen potřebovaly citlivou restauraci.

Více informací je k dispozici na portálu praha.eu.

 

Zdroj: Praha.eu

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna